Понеділок, 06.05.2024, 22:23
Вітаю Вас Гість | RSS
Citius, Altius, Fortius!

>
 
 Сайт  вчителя  фізкультури  Луценка  Олександра  Івановича
           С  п  о  р  т  л  а  н  д  і  я 


Головна
| Оновлений спортивний зал | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
   

СПОРТИВНИЙ ЗАЛ У  НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ


 

Дане положення відповідає вимогам основних державних документів у галузі освіти, а отже ним можна користуватися вчителям фізкультури та керівництву навчальних закладів під час організації фізичного виховання дітей у школі.

І. Загальні положення


Положення про спортивний зал загальноосвітнього навчального закладу (далі Положення) розроблено відповідно до закону України “Про загальну середню освіту”, закону України “Про фізичну культуру і спорт”, Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів (затвердженого наказом МОН України № 601 від 20.07.2004 р.) та інших нормативних і правових документів.

Дія цього Положення поширюється на спортивні зали, що існують та створюються у загальноосвітніх навчальних закладах.

Дане Положення визначає загальні та спеціальні вимоги до матеріально-технічного оснащення спортивних залів згідно з санітарно-гігієнічними нормами і є обов'язковим для їх організації в загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від типу та форми власності.

Спортивний зал - це приміщення зі створеним навчально-методичним середовищем, оснащене спортивним обладнанням та інвентарем, загальною площею не менше 162 кв. м (розміром 9x18 м).

II. Мета, завдання та основні форми організації спортивних залів


1. Основна мета створення спортивного залу забезпечення оптимальних умов для організації навчально-виховного процесу, спортивно-масової роботи та реалізації завдань відповідно до вимог Державного стандарту базової і повної середньої освіти в освітній галузі “Здоров'я і фізична культура” (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2004р. №24).

2. Завданням функціонування спортивного залу є створення передумов для організації індивідуального та диференційованого навчання; реалізації практично дійової і творчої складових змісту навчання та тренування; забезпечення поглибленого та профільного навчання; організації роботи спортивних гуртків та секцій; індивідуальної підготовки вчителя до занять, підвищення його науково-методичного та практичного рівня.

3. Перед початком навчального року проводиться огляд спортивного залу з метою визначення стану його готовності до проведення практичних занять, про що складається “Акт-дозвіл на проведення занять у спортивному залі”.

4. Державні санітарні правила і норми обладнання спортивного залу та організації навчально-тренувального процесу мають відповідати вимогам, затвердженим Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. № 63.

 

ІІІ   Матеріально-технічне забезпечення спортивного залу


1. Комплектація спортивних залів здійснюється відповідно до вимог навчальної програми та типового переліку спортивного обладнання в загальноосвітньому навчальному закладі.

2. Навчально-методичне приміщення (методичний кабінет з фізичної культури) обладнується полицями, шафами для зберігання методичної літератури, звітної та облікової документації з фізичної культури, стендами, плакатами з методики навчання та розвитку рухових якостей, роздаткового матеріалу тощо.

3. Куточок спортивно-масової роботи містить:

—      план спортивно-масової та оздоровчої роботи на навчальний рік;

—      положення про шкільну спартакіаду та інформацію про її проведення;

 стенд “Перевір себе” (нормативи Державних тестів і нормативів оцінки фізичної підготовленості населення України);

—      стенд “Спортивні досягнення школи” (кращі спортсмени школи, рекорди

школи, кубки, грамоти, фотоматеріали тощо);

 - склад правління фізкультурно-спортивного клубу (осередку) та план його роботи;

—      розклад роботи спортивних секцій тощо.

4. Інвентарна кімната обладнується секційними шафами для зберігання Інвентарю та обладнання, спортивної форми та взуття; пірамідами для зберігання лиж тощо.

5. Усі матеріальні цінності спортивного залу обліковуються в інвентарній книзі встановленого зразка, яка має бути прошнурована, пронумерована та скріплена печаткою.

6. Облік та списання фізично застарілого обладнання та інвентарю проводиться відповідно до інструкції, затвердженої Міністерством фінансів України.

7. Спортивні зали мають бути забезпечені аптечкою з набором медикаментів для надання медичної допомоги та засобами пожежегасіння.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
           
           
           

 

Вхід на сайт
Пошук
Корисні ресурси
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


Copyright MyCorp © 2024

uCoz